ilan - duyuru                       İLAN - DUYURU KÖŞESİ
*******************************************************************


  KUTLAMA
   HATAY GÜNEY RÜZGARI DERGİSİNİN  21. YAŞINI KUTLAR , NİCE BAŞARILI
     YILLAR DİLERİZ.
  TÜM SIKINTILARA VE OLMAZLARA  RAĞMEN YILMADAN    DERGİYİ BU
  GÜNLERE GETİREN GAZETECİ YAZAR MEHMET Alİ SOLAK ‘I DA KUTLARIZ.

    ÇAMARDI EKSPRES
                GAZETESİ


********************************************************
GEÇMİŞ OLSUN !

     KAYMAKAM ATAR AMELİYAT OLDU
     Özel Adana Acı Badem Hastanesinde başarılı bir operasyon geçiren Ulukışla Kaymakamı Hacı Ferhat ATAR ‘ ın beyin ameliyatı geçirdiği sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.
      Kaymakam H.Ferhat ATAR ‘ a geçmiş olsun der , acil şifalar dileriz.

    ÇAMARDI EKSPRES GAZETESİ

*****************************************************************

DUYURU

                Son günlerde; ‘Niğde Valiliği Özel Kalem Müdürlüğünden arıyorum’ diyerek telefonla arayıp para talep edenler veya tekerlekli sandalye alacağız vb. gibi yardım isteyenler olduğu şeklinde duyumlar alınmaktadır.
                Bunun gibi kendisini ( Vali, Vali Yardımcısı, Kaymakam, Hâkim, Savcı, Emniyet Müdürü, Asker, Polis, Kamu Görevlisi) olarak tanıtarak farklı konularda yardım talep edenlere itibar edilmemesini, bu gibi durumlarda Valilik Özel Kalem Müdürlüğü veya İl Emniyet Müdürlüğü ile irtibata geçilmesi hususu önemle duyurulur.*******************************************************************************************
BAŞ SAĞLIĞI

NİĞDE AK PARTİ İL BAŞKANI EMRAH ÖZDEMİR'İN BABASI VEFAT ETMİŞTİR.
MERHUMA ALLAH'TAN RAHMET , YAKINLARINA BAŞ SAĞLIĞI DİLERİZ.

                                             ÇAMARDI EKSPRES GAZETESİ********************************************************************************70. BİRLEŞMİŞ MİLLETLER GENEL KURULU

(15 Eylül-6 Ekim 2015, New York/ Amerika Birleşik Devletleri)
Birleşmiş Milletler 70. Genel Kurulu 15 Eylül-6 Ekim 2015 tarihleri arasında New York’ta gerçekleştirilecektir.
Genel Kurul çalışmalarını izlemek isteyen basın mensuplarının “http://www.un.org/en/media/accreditation/form/confirm.shtml” web sayfası üzerindeki akreditasyon formunu doldurmaları, daha önce bu formu dolduranların ise güncellemeleri gerekmektedir.
Formun doldurulması ya da yenilenmesinin ardından basın mensuplarının; ad-soyad, görev, görev tarihleri ve bağlı bulundukları medya kuruluşunun izleyici kitlesine ait detayların belirtildiği Media Accrediation and Liasion Unit (MALU) birimine hitaben İngilizce yazılan ve kurum yazı işleri müdürü ya da büro temsilcisi tarafından imzalanan güncel bir görevlendirme yazısını PDF formatında doğrudan malu@un.org e-mail adresine ya da 212-963-4642 numaralı faksa en geç 9 Eylül 2015 Çarşamba günü New York saatiyle 17.00’a kadar göndermeleri gerekmektedir.
Saygıyla duyurulur.

Basın Yayın ve Enformasyon İl Müdürlüğü
Valilik Hizmet Binası
Kocasinan/KAYSERİ
*********************************************************************************************DİKİM İŞÇİLİĞİ ALIMI
Niğde Valiliği Ağaçlandırma Seferberliği Kapsamında İlçemiz köylerinde meyve bahçeleri oluşturmak ve yol girişlerinin ağaçlandırılması kapsamında İŞKUR ve Orman İşletme Müdürlüğü tarafından işçi alımı yapılacaktır. İşçiler 6 ay süre ile çalıştırılacaktır.
Müracaat : 24 Mart 2015 Salı (Yarın) saat 10:00 ile 16:00 arasında Ulukışla Öğretmenevinde yapılacaktır. (Ancak 29 Mart 2015' e kadar Niğde İŞKUR İl Müdürlüğüne de başvuru yapılabilir)
...
Mülakat : 2 Nisan 2015 Perşembe Günü saat 10:00 ile 16:30 arası Ulukışla Öğretmenevinde yapılacaktır.
İşe Başlama : Mülakatı kazanan adaylar 20 Nisan 2015 tarihinde işe başlayacaktır******************************************************************************************************

  

ÇAMARDI EKSPRES GAZETESİNİN 8. YILI
KUTLAMALARI               
  

     NİCE YILLARA
     Düzeyli haberlerinizi yıllardır takip ediyorum. Seviyesinden ve kalitesinden yıllar içerisinde hiç taviz vermeden devam edebilmek sadece özünde kalite olan bireylerin ve kurumların harcıdır. Nice yıllara Çamardı Ekspres.     ( M.P)

    MUTLU YILLAR
   Çamardı Ekspres gazetesinin kuruluş yıl dönümünü kutlar, güzel haberlerle dolu daha nice mutlu yıllar dilerim.         (M.AYBARS)
  
      BAŞARILI NİCE YILLAR
   Çamardı Ekspres Gazetesinin kuruluş yıl dönümünü kutluyorum..Daha nice yıllar başarı ve sağlıkla devam etmesi dileği ile..
                  (Remziye KURT)  

       HAYIRLI OLSUN
    8. Kuruluş yılımız hayırlara vesile olsun..Selam ve dua ile...
                                (Hayri ERENAY- Tarsus ilçe Müftüsü)
     Gazetemizin 8. Kuruluş yıl dönümünü anımsayıp çiçek gönderen , SMS , Mail ve telefon ederek kutlayan Hayrettin OĞUR’a (gazeteci),
 Birol DEYNEKLİ’ ye ( Başpolis), 
 Erol ARSLANPAY ‘a , Tuba ARSLANPAY’a
 Fahir YETİŞEN’e
   TEŞEKKÜR EDERİZ.....
     


************************************************************************************************************
ATATÜRK KONULU ŞİİR YARIŞMASI
1-Mersin Şairler ve Yazarlar Derneği ve Mersin Büyükşehir Belediyesi ülke çapında “Atatürk Şiirleri Yarışması” düzenlemiştir.
2-Bu yarışmaya katılmak isteyenler hiç bir yerde yayımlanmamış konusu Atatürk olan en fazla iki şiirle katılabilir.
3-Şiirler serbest ya da hece vezniyle yazılmış olabilir.Şiirler 8 suret A4 boyutunda kağıda 12 Punto Times New Roman yazı karakterinde yazılmalıdır. Şiirlerin altına rumuz yazılmalıdır. Ayrıca şiir ve şair ile ilgili bilgiler bir CD’ye kayıt edilmelidir. Şiirlerin altına rumuz yazılmalıdır. Şairini belirten herhangi bir işaret veya mahlas olursa şiir yarışma dışına çıkartılacaktır. Şiirler ve CD aynı zarfa konulmalı ve zarfın üzerine rumuz yazılmalıdır.
4-Ayrı bir zarfa da ad soyadı, kısa özgeçmiş, vesikalık bir fotoğraf, açık adres ve telefon numaraları yazılmalı varsa e-mail, ayrıca; “gönderilen şiirlerin telif haklarının yukarıda yazılı iki kuruma bıraktıklarını” yazdıkları bir taahhütname ekleyip, imzalamaları ve zarfın üstüne rumuzlarınıyazmaları gerekmektedir. İki zarfı başka bir zarfa koyarak aşağıdaki adresimize göndermeleri gerekmektedir.
5-Ödül alan şiirler ve yayınlanmaya değer görülen şiirler “ATATÜRK ŞİİRLERİ ANTOLOJİSİ -1”, isimli kitapta toplanacaktır. Her şiir sahibine bu antolojide en fazla iki sayfa ayrılacaktır. Bu sayfada kısa özgeçmiş, fotoğraf ve şiirleri yer alacaktır. Ve şairine iki adet antoloji hediye olarak gönderilecektir.
6- Birincilik ödülü: 2500 TL- İkincilik ödülü: 1500 TL –Üçüncülük ödülü: 1000 TL olup, ayrıca 10 tane de övgüye değer şiir seçilecektir. Övgüye değer şiirlerin şairlerine plaket ve kitaplar verilecektir.
7-Yarışmaya Katılım Tarihi: .31 Temmuz 2014 de başlayacak ve 30 Eylül 2014 tarihinde sona erecektir.
8-Seçici kurul ödülleri verip-vermemeye, yarışmayı ertelemeye ve iptal etmeye yetkilidir.Yarışmaya MEŞYAD üyelerinin ve birinci derece yakınlarının şiirleri kabul edilmeyecektir.
9-Seçici Kurul:
1-Abidin GÜNEYLİ (MEŞYAD Bşk.).
2-Nafiz NAYIR (MAKİ Dergisi Yayın Kurulu Üyesi)
3-Atifet GEZEK (MEŞYAD. 2.Bşk.)
4-Dr Harun ÖZMEN (MAKİ Dergisi Yayın Kurulu Üyesi)
5-Çınar ARIKAN(MEŞYAD Yönetim Kurulu Sekreteri)
6-Aşkın GÜNAY Büyükşehir Bld.Genel Sanat Danışmanı
10-Şiirler; Mersin Şairler Ve Yazarlar Derneği-Cumhuriyet Mahallesi. 1636 Sokak. Tamamlar Apt. Zemin Kat. No 3/B Yenişehir- Mersin adresine gönderilmelidir. İrtibat Telefonu: (0 532) 492 8999
11-Postadaki gecikmelerden gönderi sahipleri sorumludur.
12- Şiirlerin yaşayan Türkçe ile yazılmış olması dikkate alınacaktır.

*********************************************************************************************************

NİĞDE VALİLİĞİNDEN DUYURU

TÜRK HAVA KUVVETLERİ AKROBASİ TİMİ “ TÜRK YILDIZLARI” 07 HAZİRAN 2014  CUMARTESİ GÜNÜ SAAT 13.30’DA BOR YOLU TOKİ KAVŞAĞI MEVKİİNDE HAVA GÖSTERİSİ İCRA EDECEKLERDİR.
TÜM HALKIMIZ DAVETLİDİR.
**************************************************************************************************************2014 ÇKS KAYITLARI 30 MAYIS 2014 TARİHİNDE SONA ERECEK

   2014 yılı ÇKS başvuruları 30 Mayıs 2014 tarihinde sona erecek. Her yıl 31 Aralık tarihine kadar alınan ÇKS kayıtları bu yıl 30 Mayıs'ta son bulacak. Çiftçilerimizin bu tarihe kadar mutlaka İlçe Müdürlüğümüze gelerek 2014 ÇKS kayıtlarını yaptırmaları gerekmektedir. Konuyla ilgili duyurular İlçe Belediyesince anons yoluyla, köy muhtarlıklarına resmi yazıyla ve resmi internet sitemizden haberler kısmında çiftçilerimize duyrulmuştur. 
******************************************************************************************************************ÇİFTÇİLERİN DİKKATİNE

    İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdür V. Serbülent ÖZKAN çiftçilerin dilekçe vermesi gerektiğini belirtti.
      30 - 31 Mart 2014 tarihinde ilçede meydana gelen “ DON “ zararından dolayı , madur olan çiftçilerin en geç 16 Mayıs 2014 cuma gününe kadar  ilçe Tarım Müdürlüğüne dilekçe ile başvurmaları gerektiği belirtildi.


*************************************************************************************

DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞINDAN

Basın Açıklaması... 


Bugün bazı gazetelerde yer alan “96 Yaşındaki Dedeyi Yaka Paça Dışarı Attılar” başlıklı haberlerle ilgili aşağıdaki açıklamanın yapılmasına luzüm görülmüştür.Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında Rize’de düzenlenen bir etkinliğe katılan Sayın Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez’in konuşmaya başladığı sırada yaşlı bir vatandaşın yüksek sesle bir şeyler söylemesi üzerine söz konusu şahıs salonda bulunan güvenlik görevlileri tarafından dışarı çıkarılmış, bu esnada hoş olmayan ve hiçbir surette tasvip edilemeyecek üzücü görüntüler ortaya çıkmıştır.
Konuşma bitimine kadar olaydan haberi olmayan Sayın Başkanımız, konunun kendisine iletilmesinin ardından duyduğu büyük üzüntüyü paylaşmak için isminin Mustafa Cabir olduğu öğrenilen vatandaşın Kalkandelen’de bulunan evine ziyarette bulunmuş ve yaşanan bu üzücü olaydan dolayı güvenlik güçleri adına kendisinden özür dilemiştir.
Sayın Başkanımızın bugüne kadar “yaşlılarla ve yaşlılara saygıyla” ilgili her platformda dillendirdiği söylemi apaçık ortadayken gerçekleşen bu üzücü olayın Hz. Peygamber’in doğumunun 1443. yılının idrak edildiği Kutlu Doğum Haftasının manevi iklimine gölge düşürecek şekilde kullanılması üzüntü verici olmuştur.
Kamuoyuna saygıyla duyurulu***********************************************************************************

2014 YILI ÇKS KAYITLARI 30 MAYISTA SONA ERECEK
Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının 18 Şubat 2014 tarih ve 28917 sayılı Resmi Gazetede Yayınlanarak yürürlüğe giren Tarımsal Üretim ve Kayıt Sistemi Yönetmeliğinin 6. Madde 8.bendine göre Çiftçi Kayıt Sistemi başvuruları 30 Mayıs 2014 tarihinde sona erecek.
İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Murat Türkmen yaptığı açıklamada geçmiş yıllarda 31 Aralık tarihine kadar devam eden ÇKS başvurularının bu yıl ilk defa 30 Mayıs 2014 tarihi mesai bitiminde sona ereceğini hatırlatarak bu sürenin uzatılmayacağını, çiftçilerin herhangi bir mağduriyet yaşamamaları için belirtilen tarihe kadar İl/İlçe müdürlüklerine kayıtlarını yaptırmalarını söyledi.****************************************************************


*************************************************************************************

TARIMSAL YAYIM VE DANIŞMANLIK SINAVI 01 HAZİRAN 2014 TARİHİNDE ANKARA’DA YAPILACAK


"Tarımsal Yayım ve Danışmanlık Hizmetlerinin Düzenlenmesine Dair Yönetmelik" ve 18/10/2010 tarih ve 7289 sayılı Bakanlık Makamının Olurları ile yürürlüğe konulan Tarımsal Yayım ve Danışmanlık Sınavı Uygulama Esasları kapsamında: 2014 yılı Tarımsal Yayım ve Danışmanlık Sınavı 01 HAZİRAN 2014 tarihinde Ankara İlinde saat 10:00’da GAZİSEM tarafından belirlenen yerlerde düzenlenecek. Sınav 120 dakika sürecek, ekte yer alan konuları içeren 100 sorudan oluşan çoktan seçmeli test usulüne göre yapılacak. Söz konusu sınav 100 puan üzerinden değerlendirilecek olup, geçme notu 70' dir. Sınav katılım ücreti olan 50 TL T.C Halk BankasıGazi Üniversitesi Şubesi590001200129400006000165 nolu hesaba 31 Mart-16 Nisan 2014 tarihleri arasında yatırılacak.

*************************************************************************
BASIN DUYURUSU 

            Bilindiği üzere, Gelir Vergisi Kanununun Yıllık Gelir Vergisi Beyan dönemi başlamış olup, ticari, zirai ve serbest meslek erbabı, Gayrimenkul Sermaye İradı ile ücretler olmak üzere yıllık gelir vergisi beyannamesi vermek mecburiyetinde olan tüm mükelleflerimizin bir takvim yılına ait yıllık gelir vergisi beyannamesinin izleyen yılın Mart ayının başından yirmi beşinci günü akşamına kadar verilmesi ve söz konusu beyanname ile bildirilen gelir üzerinden tahakkuk ettirilen gelir vergisinin Mart ve Temmuz aylarında olmak üzere iki eşit taksitte ödenmesi gerekmektedir.
Ancak, yoğun iş yükü ile ilgili olarak Bakanlığımıza iletilen sorunlar nedeniyle, Vergi Usul Kanununun mükerrer 28 inci maddesindeki yetkiye dayanılarak, gelir vergisi mükelleflerinin 25 Mart 2014 günü akşamına kadar verilmesi gereken 2013 takvim yılına ait Yıllık Gelir Vergisi Beyannamelerinin verilme süreleri 28 Mart 2014 Cuma günü mesai saati bitimine kadar uzatılmıştır.
Beyanname verme süresinin uzatılması ödeme süresini etkilememektedir. Bu nedenle, mükelleflerin beyan ettikleri vergileri kanuni süresinde yani 31 Mart 2014 Pazartesi günü akşamına kadar ödemeleri herhangi bir cezai müeyyideyle karşılaşmamaları açısından kendi menfaatlerine olacaktır.
            Tüm mükelleflerimize ve kamuoyuna duyurulur.        Cabir DÖNER
 Defterdar*************************************************************************Sabancı Üniversitesi Lise Yaz Okulu liselilere üniversite öncesinde gerçek üniversite deneyimi sunuyor
Sabancı Üniversitesi bu yıl Lise Yaz Okulu’nun dördüncüsünü düzenliyor. Lise öğrencilerine üniversite deneyimini yaşatan Sabancı Üniversitesi Lise Yaz Okulu, fen bilimlerinden yönetim bilimlerine; sanattan sosyal bilimlere; dil eğitiminden meslekler ve üniversiteler hakkında bilgilendirici seminerlere uzanan zengin bir içerik sunuyor.
Sabancı Üniversitesi Lise Yaz Okulu’nda derslerin büyük bir çoğunluğu Türkçe olarak işlenecek. Almanca ve İngilizce verilecek derslere katılacak uluslararası öğrencilerle lise öğrencilerine akademik ve kültürel benliklerini zenginleştirebilecekleri uluslararası bir ortam sunuluyor.
Ders dışı etkinliklerle desteklenen yaz okuluna, 1 Mayıs 2014 tarihine kadar başvuru web üzerinden yapılabilecek.

Sabancı Üniversitesi bu yıl Lise Yaz Okulu’nun dördüncüsünü düzenliyor. Lise öğrencilerine üniversite deneyimini yaşatan Sabancı Üniversitesi Lise Yaz Okulu, fen bilimlerinden yönetim bilimlerine; sanattan sosyal bilimlere; dil eğitiminden meslekler ve üniversiteler hakkında bilgilendirici seminerlere uzanan zengin bir içerik sunuyor.
***************************************************************

“İçinden Hayvan Geçmeyen Sirk!”
Hayvansız sirk olma özelliği ile hayvanseverlerin beğenisini kazanan Türkiye Sirki, çevreci sirk olarak gündeme oturmuştu. Genç-yaşlı her yaşa hitap eden Türkiye sirki “Komedya” adlı gösterileriyle izleyenleri kahkahalara boğarken, tehlikeli akrobasi gösterileriyle de parmak ısırtıyor. Bu gösteriler sayesinde hayvansız da sirk olabileceğini ispatlayan Türkiye sirki 31 Ocak'ta İzmir’e geliyor.

**********************************************************
******************************************************************************

2014 Sakıp Sabancı Uluslararası Araştırma Ödülü
"Türkiye’de Toplumsal Cinsiyet Eşitliği" üzerine verilecek
Sabancı Üniversitesi tarafından her yıl düzenlenen Sakıp Sabancı Uluslararası Araştırma Ödülü’nün 2014 yılı konusu “Türkiye’de Toplumsal Cinsiyet Eşitliği” olarak belirlendi.
Son başvuru tarihinin 28 Mart 2014 olan ödülün konusunun belirlenmesinde, Türkiye’nin; ekonomik, siyasi ve toplumsal hayatta cinsiyet eşitsizliğini azaltmaya yönelik önemli çabalara ve ilerlemelere rağmen, birçok standart açısından bu hedeflerinin gerisinde kalması etkili oldu. Türkiye, Dünya Ekonomik Forumu’nun 2012 Dünya Cinsiyet Eşitsizliği Raporu’na göre 135 ülke arasında 124. sırada yer alıyor. Bu nedenle, Türkiye’de cinsiyet esaslı eşitsizliklerin yapısal boyutu ve çok çeşitli tezahürlerindeki nitelik ve kapsamını anlamak, eşitlik yönündeki çabaların etkisini ve kapsamını değerlendirip takdir etmek büyük bir öncelik taşıyor. Bunun için Türkiye’deki cinsiyet rejiminin eşit güç sahipliğini engelleyen ekonomik ve siyasi pratiklerden gündelik ve kanıksanmış cinsiyetçi davranışlara, ataerkil değerlerin öne çıkarılmasından cinsellik ve cinsel kimlik haklarının kısıtlanmasına kadar pek çok alanı arasındaki bağlantıların irdelenmesi gerekiyor. Böyle bir irdeleme, süreğen sorunların alternatif şekilde kavramsallaştırılmasından, yeni dengeleme stratejileri önerilerinden, cinsiyet eşitliği sorunlarının farklı teorik ve karşılaştırmalı çerçevelerde bağlama oturtulmasından yarar görecek.


**************************************************************

   KUTLAMA

Dünyayı yerele,yereli dünyaya taşıyan ses;
Umudun gerçeğe, dönüşeceğinin kanıtı;
Unutulmuşların, hatırlayanı;
Sözü olanların sözü,
Okuma ve okutma misyonunun Anadolu'daki güzide temsilcisi;
Bir şehre hizmetin yıllanmış timsali…
Çamardı Ekspres'in 200. Dalya sayısını kutlar, Nice güzel günler dilerim.
                            Özer ARSLANPAY***************************************************************NİĞDE SGK İL MÜDÜRLÜĞÜNÜN TAŞINMA DUYURUSU

Selçuk Mah. Selçuklu Cad. No:4 NİĞDE adresinde hizmet vermekte olan İl Müdürlüğümüz Selçuk Mah. Deniz Sok. No:10 NİĞDE (Eski SSK Binasına) adresine taşınmıştır.


**************************************************

**************************************************************
GÜBRETAŞ Basın Fotoğraf Yarışması başladı
GÜBRETAŞ’ın geçen yıl hayata geçirdiği Bu Toprağın Renkleri Basın Fotoğraf Yarışması’nın ikincisi başladı. Bu yıl ana teması “Tarımda Kadın” olarak belirlenen yarışmaya başvurular internet üzerinden yapılacak. Başvuruların 30 Nisan 2014 tarihine kadar süreceği yarışmada dereceye girenlere ise toplamda 13 bin TL para ödülü dağıtılacak.
Tarım sektöründe sosyal sorumluluk projeleriyle dikkat çeken GÜBRETAŞ (Gübre FabrikalarıT.A.Ş.), geçen yıl hayata geçirdiği Bu Toprağın Renkleri Basın Fotoğraf Yarışması’nın ikincisini yeni bir temayla başlattı.
Yerel ve ulusal basında görev yapan tüm medya mensuplarına açık olan ve ana teması “Tarımda Kadın” olan yarışmaya başvurular geçen yıl olduğu gibi sadece internet üzerinden (http://www.butopraginrenkleri.org) yapılabilecek. Toplam 13 bin TL’lik para ödülü verilecek olan yarışmaya başvurular 30 Nisan 2014 tarihine kadar devam edecek. Birincilik ödülü olarak 5.000 TL, ikinciye 3.000 TL ve üçüncüye 1.750TL’lik para ödülünün konulduğu yarışmada 3 kişiye Mansiyon, bir de Jüri Özel Ödülü verilecek.
Jüri, basın fotoğrafçılığında tecrübeli isimlerden oluşuyor
Yarışmanın jürisinde de özellikle basın fotoğrafçılığı konusunda tecrübeli isimler bulunuyor.Coşkun Aral, Rıza Özel, Mehmet Demirci, Galip Ataman, Selahattin Sevi, Halit Ömer Camcı, Nihal Gündüz ve Ferhat Şenel’den oluşan yarışma jürisi, sonuçları 5–9 Mayıs 2014 tarihleri arasında değerlendirecek.
Sonuçları 14 Mayıs 2014’teki Dünya Çiftçiler Günü’nde açıklanacak yarışmadan seçilen fotoğraflardan oluşan serginin, çeşitli illerde açılması planlanıyor.


Başvuru ve yarışmayla ilgili detaylar http://www.butopraginrenkleri.org adresinde yer alıyor. 

*************************************


T.C.
BAŞBAKANLIK
Basın-Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü
Basın-Yayın Dairesi Başkanlığı   
BASIN DUYURUSU
-ANADOLU BASINI ÖZENDİRME YARIŞMASININ KAPSAMI GENİŞLETİLİYOR
-GEÇEN YILIN KATEGORİLERİNE EK OLARAK İNTERNET HABER SİTESİ, TELEVİZYON        HABERİ VE RADYO PROGRAMI DALLARINDA DA ÖDÜL VERİLECEK

-YARIŞMAYA KATILMAK İSTEYEN YEREL GAZETECİLERİN GAZETELERİNİN DES SİSTEMİNDE YER ALMASI GEREKİYOR


******************************İÇEL SANAT KULÜBÜ 24 ŞUBAT PAZAR GÜNÜBİRLİK GEZİMİZ:
AYVA GEDİĞİ-KARATEPE-KIZILBAĞ**
MERSİN KUZEYİ
KUMANYALI
REZERVASYON ZORUNLUDUR
İSK SEKRETERLİĞİ: 2381088-2338701-05337201484
GEZİ SORUMLULARI: ZAFER ÖKSÜZOĞLU : 0539 255 82 20
KADİR ÇEKER : 0532 391 01 28

************************
23 ŞUBAT 2013 C.TESİ LOKALİMİZDE 12.00-14.00 ARASI ÜYELERİMİZ VE KULÜP DOSTLARI İLE
HAMSİ ŞENLİĞİNE BEKLİYORUZ.
REZV.İÇİN 2381088 - 238 03 00
********************

22 ŞUBAT 2013 CUMA SAAT:18.00'DE NEVİT KODALLI SALONU'MUZDA
NOSTALJİKVE LATİN MÜZİĞİ AĞIRLIKLI (K.RASTGELDİ-YAN FLÜT, ŞEKİP AKSOY -KLAVYE) KONSER, N.KODALLI LİSESİ MÜZİK BÖLÜMÜ ÖĞRENCİLERİNİN DİNLETİ ETKİNLİĞİNE GELMENİZİ BEKLİYORUZ.
REZV.İÇİN 2381088, SAAT 20.00'DEN SONRA LOKALDE YEMEKLİ, MÜZİKLİ EĞLENCE GECESİNE DE KATILABİLİRSİNİZ.
*************************************
İÇEL SANAT KULÜBÜMÜZ & TÜRKİYE EDEBİYATÇILAR DERNEĞİ
23 ŞUBAT 2013 CUMARTESİ 14.00 - 17.00 ARASI
İSK M.İLHAN-A.UĞURAL GALERİSİ'NDE, ÖYKÜ YAZARLARININ KATILACAĞI
"DÜNYA ÖYKÜ GÜNÜ 7.MERSİN KUTLAMASI" ETKİNLİĞİNE KATILMANIZI BEKLİYORUZ.
SUNUM : NAZMİ BAYRI
KONUK YAZAR : ÖMER POLAT
KONFERANS : PROF.DR.ÇETİN DERDİYOK


******************
22 ŞUBAT 2013 CUMA SAAT:17.00'DE
MERSİN TİCARET VE SANAYİ ODASI SALONU'NDA
MİRZA TURGUT'UN
"RÖNESANS, AYDINLANMA VE SOSYAL DEMOKRASİ"
KONULU KONFERANSINA DAVETLİSİNİZ
****************
ERDEMLİ KARAYAKUP KÖYÜ İLKÖĞRETİM OKULU ÖĞRENCİLERİ İÇİN OKUL KÜTÜPHANESİNE VERİLMEK ÜZERE ÇUKUROVALI YAZARLARIN YAZDIĞI ÖYKÜ, ŞİİR, ROMAN TÜRÜ KİTAPLARINI KULÜBÜMÜZE TESLİM EDEREK BAĞIŞTA BULUNABİLİRSİNİZ. İLGİ GÖSTERECEĞİNİZİ UMARIZ. TEŞEKKÜRLER
İÇEL SANAT KULÜBÜ YÖNETİM KURULU
****************

ÇAMARDI EKSPRES 6. YAŞINA GİRİYOR. SİZLERLE..
*****************************************************************


************************************************************************************************


TÜRKİYE DİL ve EDEBİYAT DERNEĞİ'NDE OSMANLI TÜRKÇESİ DERSLERİ BAŞLIYOR!
Dr. Mehmet Güneş ile OSMANLI TÜRKÇESİ DERSLERİ
KURS PROGRAMI
Kurs Başlama Tarihi: 16 Aralık 2012 (Pazar)
Kurs Bitiş Tarihi: 02 Haziran 2013 (Pazar)
Kurs Saatleri: 16:00 - 18:00 arası (Pazar)
Osmanlı Türkçesi Kursu Ön Kayıt ve Detaylı Bilgi İçin:
Feshane Caddesi Nu:3 EYÜP/İSTANBUL
Tel: 0212 581 6912 - Fax: 0212 581 1254
www.tded.org.tr - bilgi@tded.org.tr**********************************************************************************************


Uluslararası İstanbul Şiir Festivali başlıyor!

     İstanbul’un ve Türkiye’nin en önemli edebiyat etkinliklerinden biri olan Uluslararası İstanbul Şiir Festivali'nin bu seneki konuk ülkesi, Hollanda-Türkiye arasındaki ilişkilerin 400. yılı münasebetiyle Hollanda, özel teması da Hollanda şiir olacak. Ülke edebiyatının önde gelen şairleri K. Michel, Ester Naomi Perquin veMenno Wigman ile Hollanda edebiyatı eleştirmeni Rob Schouten festival etkinliklerinde yer alacak.


**********************************************************************************************************


Ahiler Kalkınma Ajansı Personel Alımı İçin Başvurular 31 Mayıs’ta Sona Eriyor

                  Ahiler Kalkınma Ajansı Genel Sekreterliği bünyesinde istihdam edilmek üzere 1 İç Denetçi ve 2 Uzman personel alımı için başvurular devam ediyor.
              
                 Ajans’tan yapılan açıklamayla, 25.01.2006 tarihli ve 5449 sayılı Kalkınma Ajanslarının Kuruluşu, Koordinasyonu ve Görevleri Hakkında Kanun ile 25.07.2006 tarihli ve 26239 sayılı Resmî Gazete'de yayımlanan Kalkınma Ajansları Personel Yönetmeliği hükümleri çerçevesinde; TR71 Düzey 2 Bölgesi’nin (Nevşehir, Aksaray, Kırıkkale, Kırşehir ve Niğde) kalkınmasına hizmet etmek isteyen, dinamik, öğrenmeye ve  gelişime açık, kendine güvenen, çözüm odaklı düşünen, üretken, yenilikçi, değişen çalışma koşullarına uyum sağlayabilen ve seyahat engeli olmayan 1 İç Denetçi ile 2 Uzman Personel (hukuk işleri ve mali işler) alımı yapılacağı daha önce kamuoyuna duyurulmuştu.*************************************************************************************************'İNTERNET HABERCİLİĞİNİN DİLİ'
Konuşmacı: Ünal TANIK
26.05.2012 (Cumartesi) Saat: 14.00
TÜRKİYE DİL ve EDEBİYAT DERNEĞİ (İsmail Gaspıralı Toplantı Salonu)
Feshane Caddesi Nu:3 EYÜP/İSTANBUL
bilgi@tded.org.tr - www.tded.org.tr

http://www.ded.org.tr/images/logo/tded.png
TÜRKİYE DİL ve EDEBİYAT DERNEĞİ
DİL ve EDEBİYAT DERGİSİ

****************************************************************************************************

ÇAMARDI EKSPRES KÜLTÜR EMEKÇİSİ


  *********************************************

**PENDİK BELEDİYESİ ŞİİR YARIŞMASI DÜZENLEDİ;
1.2.3.SIRAYI ALAN ŞAİRLERE SIRASI İLE 10.000-7.000-5.000 TL.ÖDENECEK...
YARIŞMA KONUSU;
Şiir yarışmasının konusu “PENDİK’TE ZAMAN” olarak belirlenmiştir.
YARIŞMA TARİHİ;
15 Mart – 15 Haziran 2012 tarihleri arasındadır.
TESLİM TARİHİ;
Eserler 10 Haziran 2012 mesai bitimine kadar teslim edilecektir.
TESLİM ŞEKLİ;
Yarışmacılar eserlerini www.pendik.bel.tr adresinde açılacak online başvuru sayfasından sisteme giriş yaparak teslim edecektir.
KERİM ÖZBEKLER
GAZETECİ-YAZAR-ŞAİR


 ************************************************


** Niğde Valiliğinden Duyuru
 Niğde Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Başkanlığınca belirsiz süreli Sosyal Yardım ve İnceleme Görevlisi Unvanı ile 4 yıllık Fakültelerin birisinden mezun olmuş ve KPSS P3 Puan türünden en az 60 puan almış 5 kişi,
 Lise ve Dengi Okul Mezunu Yardımcı Hizmet Görevlisi unvanı ile 2 kişi olmak üzere toplam 7 kişi alınacaktır.
  Başvurular 14 Mayıs 2012 Pazartesi günü Saat 17:30’a kadar şahsen Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına yapılacak olup, bilgi detayları ve başvuru formları Vakıftan temin edilecektir.

         Kamuoyuna duyurulur.


                                            

**************************************************************************DUYURU:

İnternet üzerinden yayımlanacak yeni bir edebiyat dergisi çıkıyor.
HEDEF edebiyat adı altında yayımlanacak olan derginin
İletişim adresi:
Posta adresi:
P.K. 80
10390 Akçay-BALIKESİR

Hedef edebiyat kitap ve dergi tanıtımlarına da geniş yer verecek olup, ürün katkılarınızı bekliyor.

******************************************************************


ÇAMARDI EKSPRES DÜNYAYA AÇILAN PENCERE***************************************************************************


**ÇAMARDI MÜFTÜLÜĞÜ' NÜN "KUTLU DOĞUM HAFTASI" DOLAYISI İLE DÜZENLEDİĞİ KONFERANSÇAMARDI EKSPRES SİZİN SESİNİZ*********************************************************************************
**AYLIK, GELENEKSEL
"EĞİTİM SEMİNERİ"
KONU: 
"EL VE EV YAPIMI ÜRÜNLERİN 
PAZAR OLANAKLARI" 
“Potansiyel Girişimci Kadınlar’a açık olan ücretsiz 
seminerimize" tüm Ankaralı kadınlarımız davetlidir.   
AGİKAD 
YÖNETİM KURULU    
SUNUM: Nihal Sevilmen 
“Mikro Kadın Girişimciliği” 

Eğitim Uzmanı
Tarih    : 12 Nisan 2012 
Perş.
Saat      : 10.30- 12.00
Yer       :  Batıkent, Meydan 
                Kültür-Sanat ve 
                Ticaret Merkezi, 
                2. Kat Tiyatro  Salonu 

***************************************************


ÇAMARDI EKSPRES ÇAMARDI  İLÇESİNDEN BİR ESİNTİ***********************************************************************
************************************************************************

ÇAMARDI EKSPRES İLÇENİN TEK HABER PORTALI

*******************************************************************************

**ADANA VE BARTIN KİTAP FUARLARINA İŞTİRAK EDEREK ADINI İYİCE DUYURAN,
ANTAKYA'NIN ÜNLÜ ŞAİRLERİNDEN NEBİH NAFİLE;19 KASIM 2011 CUMARTESİ GÜNÜ, SAAT.12.00-14.00 ARASINDA 30.İSTANBUL TÜYAP KİTAP FUARI'NDA;KURGU KÜLTÜR MERKEZİ YAYINLARI STANDI, 2.SALON, NO.605-B BEYLİKDÜZÜ-İSTANBUL ADRESİNDE HAYRANLARINA ''UMUT YAŞAM İNSAN'' VE ''GÜNEŞ HEPİMİZ İÇİN'' İSİMLİ ESERLERİNİ İMZALAYACAKTIR.
**İSTİHBARAT KİTAPLARININ ÜNLÜ YAZARI PROF.DR.NURULLAH AYDIN;19 KASIM 2011 CUMARTESİ GÜNÜ, SAAT.14.00'TE 30.ULUSLARARASI İSTANBUL KİTAP FUARI'DA;
3.SALON, NO.513-A BEYLİKDÜZÜ-İSTANBUL ADRESİNDE HAYRANLARINA KİTAPLARINI İMZALAYACAKTIR, TANIŞMAK VE KİTAP İMZALATMAK İSTEYENLERE ÖNEMLE DUYURULUR.
**MEHMET FIRAT PÜRSELİM'İN YAZDIĞI ''HAYAT APARTMANI'' İSİMLİ ÖYKÜ KİTABI ÇIKTI, KİTABI EDİNMEK İSTEYENLER;Üç Deniz Kitapçısı, Osmanağa Mahallesi, Söğütlüçeşme Caddesi, Pavlonya Sokak (Osmanağa Cami’nin Yanındaki Sokak) Nuhoğlu İş Merkezi, No.10, K.1 KADIKÖY-İSTANBUL ADRESİNDEN TEMİN EDEBİLİRLER
**YENİ YAZI DERGİSİ ŞAİRLERİ;CİHAT DUMAN-GÖKHAN ARSLAN-RAMAZAN PARLADAR-YAVUZ TÜRK 13 Kasım 2011 Pazar Günü, Saat.13.00-19.00 arasında;TÜYAP KİTAP FUARI;4'üncü salon, No.138'inci stant BEYLİKDÜZÜ-İSTANBUL ADRESİ'NDE KİTAPLARINI İMZALAYACAKLARDIR,

**NEVŞEHİR BELEDİYESİ 2.ULUSLARARASI KAPADOKYA FOTOĞRAF YARIŞMASI
DÜZENLEDİ...
Nevşehir Belediyesi, fotoğraf sanatının geliştirilmesi ve bu alanda
çalışma yapanların desteklenerek , özgün sanat değerlerinin ortaya
çıkmasına katkıda bulunmak amacıyla düzenlediği 2. Uluslar arası
Kapadokya Fotoğraf Yarışması’nın bu yıl ki konusu “Tarihi Yaşayan
Taşlar” olarak belirlendi.
********
ÇAMARDI EKSPRES TURİZM ELÇİSİ

**********************************************************************
**KUŞADASI EĞİTİM VE GELİŞTİRME VAKFI (KEGEV) M.SUNULLAH ARISOY 2012
ŞİİR YARIŞMASI BAŞLADI...
KEGEV’in düzenlediği ve ilki 1996 yılında verilen M. Sunullah ARISOY
ödülü, bu yıl da şiir dalında verilecek.
M. Sunullah ARISOY’ un Türkçeye gösterdiği özen ve emek göz önüne
alınarak, ödüle katılacak yapıtların değerlendirilmesinde Türkçeye
özen, belirleyici ölçüt olacaktır.
M.SUNULLAH ARISOY ÖDÜLÜ;
Kuşadası Eğitim ve Geliştirme Vakfı
Atatürk Bulvarı, Marina Migros Karşısı
KUŞADASI-AYDIN
**22-23-24 TEMMUZ 2011 TARİHLERİ ARASINDA GÜMÜŞHANE'DE KUŞBURNUFESTİVALİ VAR...
, Bu hafta sonu 22-23-24 Temmuz 2011 tarihlerinde, Gümüşhane'de 18.Kuşburnu ve kültür festivali çerçevesinde şiir akşamlarıdüzenlenecektir. Programın detayları www.kelkitsiirleri.com isimlisitemizde mevcuttur, tüm şiir ve kültür sever dostlarımızıGümüşhane'ye bekliyoruz.
FAHRETTİN KÖSEOĞLU0.505.5765406fahrettin_1@hotmail.combilgi@kelkitsiirleri.com**3 TEMMUZ 2011 TARİHİNDE İSTANBUL'DA ŞİİR DİNLETİSİ VAR...

Bir Gece Efsanesi'nin Sunumuyla gerçekleşecek olan ''Şiir Dinletisi''
3 TEMMUZ 2011 Pazar Günü, Saat 13.00-19.00 Arasında İSTANBUL ŞİŞLİ
BELEDİYESİ;HALDUN DORMEN SAHNESİ'nde yapılacaktır.

Katılımın Ücretsiz Olduğu dinleti herkese açıktır.

İSTANBUL ŞİŞLİ BELEDİYESİ HALDUN DORMEN SAHNESİ;
Ergenekon Caddesi, İdil Pasajı, No.60 (Feriköy İş Bankası Yanı)
PANGALTI-ŞİŞLİ-İSTANBUL

İRTİBAT;

MEHMET HAKAN AYTAÇ
TEL.0.216.4185869
E MAİL.hakan@birgeceefsanesi.com

ÇAMARDI EKSPRES DÜNYAYA AÇILAN PENCERE
**SARIZEYBEK DERGİSİ'NİN MART-NİSAN 2011 TARİHLİ SAYISI YAYINLANDI...

SARIZEYBEK DERGİSİ'NİN NİSAN 2011 TARİHLİ NÜSHASI YAYINLANDI,
TÜRKİYE'NİN DÖRT BİR TARAFINDAKİ 60 YAZAR VE ŞAİRİN YAZI-ŞİİRİ BU
DERGİDE YER ALIYOR. KİTAP TANITIMLARININ YAPILDIĞI VE SÖKE ŞAİRLER
DERNEĞİ'NİN 2 AYDA 1 YAYINLADIĞI DERGİYİ OKUMAK, YAZI-ŞİİR GÖNDEREREK
YAYINLANMASINI TEMİN ETMEK İSTİYORSANIZ AŞAĞIDAKİ BİLGİLERİ
KULLANABİLİRSİNİZ;

TÜLAY SARAYKÖYLÜ;
SARIZEYBEK DERGİSİ, KONAK MAH. KAVAKDİBİ CAD. TUNTAŞ İŞ HANI, K.2, NO.
217
SÖKE-AYDIN
E MAİL.sarizeybekdergisi@ttmail.com

**Kısa Film Atölyesi

Avrasya Kentsel Kalkınma Derneği ve HRT Akdeniz Kanalı işbirliği ile düzenlenen Kısa Film Atölyesine kayıtlar başlamıştır.
www.yaziatolyesi.org
kisa.film.atolyesi@hotmail.com

**ULUSLARARASI TÜRK DÜNYASI KADIN HAKLARI MAKALE YARIŞMASI
Bu yıl, Özbekistan, Kazakistan, Azerbaycan,Türkmenistan ve Kırgızistan 20’nci bağımsızlık yıllını kutluyor.
Bağımsızlık yıldönümü etkinliklerine destek vermek amacıyla, Özbekistan Uluslararası Altın Miras Vakfı Ankara Bölümü (O`zbekiston "Oltin Meros" Xalqaro Xayriya Jamg'armasi Ankara Viloyati Bo'limi ) bir makale yarışması açtı.
Ülke Büyükelçilikleri başta olmak üzere, diğer kişi ve kuruluşların yarışmaya katılarak veya duyurarak destek vermesi bekleniyor. Yarışmada dereceye giren makaleler, Türkçe olarak bir kitapta toplanacak.
Bağımsız Türk Cumhuriyetlerinin konu edildiği yarışmaya, Türkiye ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) de dahil edilmiş olup, yarışma 01 Mayıs 2011 de başladı.
Ayrıntılı bilgi ve sorularınız için:
WEB: http://www.altinmiras.com/Icerik_Detay.asp?Icerik=2734
E-Posta: altinmiras@gmail.com
ÇAMARDI EKSPRES DÜNYAYA AÇILAN PENCERE

**b>İLASAM MAYIS 2011
14 Mayıs 2011: Otuzuncu Sohbet
Prof. Dr. Nurullah ÇETİN- Doç. Dr. Hidayet ÖZCAN
"Şiirin Ressamı Yavuz Bülent BAKİLER..."

21 Mayıs 2011: Otuzbirinci Sohbet
Lütfi ŞEN
"Globalleşen Dünyada Milli Kültürün Önemi..."

28 Mayıs 2011: Otuzikinci Sohbet
İbrahim YİĞİT
"Bir Arada Yaşama Kültürü ve Demokrasi ..."

NOT: KATILIMIN SERBEST OLDUĞU SOHBETLER CUMARTESİ GÜNLERİ SAAT
15.00'DE BAŞLAMAKTA OLUP, İSTANBUL-BEYAZIT DEVLET KÜTÜPHANESİ
KONFERANS SALONUNDA GERÇEKLEŞMEKTEDİR.**b>İLESAM, 5. ANKARA KİTAP FUARI İMZA GÜNLERİ
AKM/ANKARA

25 Mart-3 Nisan 2011 Arası İmza Günü Yapacak Üyelerimiz

26 MART 2011 CUMARTESİ

Saat : 10-12 : Suna GÜVEL
Saat : 12-14 : Şenses US
Saat : 14-16 : Prof. Dr. Nurset ÇAM
Saat : 16-18 : Gülten ERTÜRK / Şemsettin AĞAR
Saat : 18-20 : Rifat KAYA

27 MART 2011 PAZAR

Saat : 12-14 : Vedat FİDANBOY
Saat : 14-16 : Sevil MISIRLIOĞLU
Saat : 16-18 : Gürhan OLCAYTÜRKAN
Saat : 18-20 : Aysel İMER / Müzeyyen KESKİN

30 MART 2011 ÇARŞAMBA

Saat : 18-20 : Serap DEMİRTÜRK

31 MART 2011 PERŞEMBE

Saat : 14-16 : Asuman ATASOY

02 NİSAN 2011 CUMARTESİ

Saat : 12-14 : Müzeyyen KESKİN/Aysel İMER
Saat : 14-16 : Harika UFUK
Saat : 16-18 : Celal OYMAK / Nevin KURULAR
Saat : 18-20 : Bedri Kenan KARAAL

03 NİSAN 2011 PAZAR

Saat : 12-14 : Ahmet ŞAHİNOĞLU
Saat : 14-16 : Rabia GÖLBAŞI
Saat : 16-18 : Hikmet ÖZDEMİR

>ÇAMARDI EKSPRES SİZİN SESİNİZ
**BABALAR GÜNÜ İÇİN 1.000 TL.ÖDÜLLÜ ŞİİR YARIŞMASI DÜZENLENDİ...
19 Haziran 2011 günü kutlanacak olan "Babalar Günü"nde düzenlenecek
ödül töreni ile birinci seçilenin açıklanacağı, "Baba" konulu, bir
şiir yarışması düzenlenmiştir. Yarışma, önümüzdeki yıllarda da
sürdürülerek, geleneksel hale getirilecektir.
Yarışmaya Eser Gönderme Adresi:YÖNETİCİMİZ VE BİZ DERGİSİ;Rıhtım
Cd. Uzunhafız Sk.No:2 K:2 D:7 34716/KADIKÖY-İSTANBUL, E
MAİL.info@yoneticimiz.biz
ÇAMARDI EKSPRES SİZİN SESİNİZ

2010 NİHAT AKKARACA ÖYKÜ ÖDÜLÜ'NÜN 1.CİSİNE 750.TL.ÖDÜL VERİLECEK...

Datça Belediyesi ve Kanguru Yayınları - Kanguru Sanat Edebiyat Akademisi, Datça’nın yerel kültürünü ve değerlerini çalışmalarıyla ulusal kültür ve edebiyatımıza taşıyan araştırmacı yazar ve öykücü Nihat Akkaraca (1931 - 2009) anısına bir öykü ödülü düzenlemektedir. Bu yıl birincisi gerçekleştirilecek ödülün amacı, yazınımıza özgün yapıtlar kazandırmaktır.

Öykülerin gönderileceği adres ve bilgi iletişimi:

Nihat Akkaraca Öykü Ödülü
Datça Belediye Başkanlığı
Halkla İlişkiler Birimi
İskele Mahallesi, 48900
Datça/Muğla
Tel : 0 (252) 712 91 94ÇAMARDI EKSPRES DÜNYAYA AÇILAN PENCERE

HİKAYENİ YAZ, BURSUNU ve BİLGİSARAYI KAZAN

ATTİLA GÜVENÇ
ANAYURT GAZETESİ İSTANBUL TEMSİLCİSİ
E MAİL.anayurtgazetesi34@gmail.com

TNT Ekspres Türkiye,"İşte benim öyküm" adlı bir yarışma başlatıyor. Bu
yıl 5'incisi gerçekleştirilecek proje, Çagdaş Yaşamı Destekleme
Derneği Zeytinburnu Şubesi işbirliğinde yapılıyor.
TNT Ekspres tarafından Türkiye genelinde kitap götürülmüş okullardaki
öğrencilere yönelik olan yarışmaya katılanlar daha önce kendilerine
ulaştırılmış olan bir kitabı okuyarak, kendi öykülerini yazacaklar.
Yarışmada dereceye giren ve mansiyon alan öğrenciler, eğitim bursu ile
ödüllendirilecek ve okullarına bilgisayar hediye edilecek.
Başvurular 14 Mart'a kadar ÇYDD Zeytinburnu İstanbul şubesine
yapılabilecek.


ÇAMARDI EKSPRES DÜNYAYA AÇILAN PENCERERESİM YARIŞMASI'NDA DERECE ALAN RESSAMLARA DYO 14.000 TL.ÖDÜL DAĞITACAK


DYO 34.resim yarışmasına iştirak edecek olan ressamlar arasından dereceye girenlere toplam 14.000 Tl.ödül dağıtacak, yarışmaya son katılım tarihi 31 Ağustos 2010. Eserler bu süre sonuna kadar İzmir-Ankara-İstanbul-Adana'da ki temsilciliklere teslim edilmiş olacak. Pantür ve özgün baskı dallarında yapılacak yarışmaya iştirak etmek isteyen ressamlar daha fazla bilgi ve katılım formu için aşağıdaki bilgileri kullanabilier;

YAŞAR EĞİTİM VE KÜLTÜR VAKFI;
ŞEHİT FETHİBEY CADDESİ, NO.120
İZMİR
TEL.0-232-4822200
FAX.0-232-4841789

YAVUZ SELİM TAŞTEKNE
GENÇ DOKU DERGİSİ
KARTALTEPE MAHALLESİ, 67.SOKAK, NO.24
BAYRAMPAŞA-İSTANBUL
TEL.0-212-6162288
GSM.0-533-7123737
E MAİL.sirazlisadi@gmail.com
WEB.www.gencdoku.com
TANITAN.MUSTAFA TAHİR ÖNCEL

NOT.YAYINLANMASI İÇİN DERGİYE YAZI VE ŞİİR İLETEBİLİR, ÜCRETSİZ ÖRNEK SAYI İSTEYEBİLİRSİNİZ.

ÇAMARDI EKSPRES İLÇENİN TEK HABER PORTALI


ERDOĞAN KAYA
ON BİN YILLIK TARİHİ KENT-AKSARAY
(HER YÖNÜ İLE AKSARAY VİLAYETİNİ TANITAN KİTAP-BÜYÜK BOY-436 SAHİFE)
GSM.0-535-6743565
E MAİL.kayaerdogan-68@hotmail.com
WEB.www.erdogankaya.tr.gg


SERAP DEMİRTÜRK ÖZALTUN
HÜZÜN ÇİÇEĞİ (ŞİİRLER)
E MAİL.serap-hocam@hotmail.com


9-10 EKİM 2010
CEVİZ SANAT VE KÜLTÜR FESTİVALİ
KAMAN-KIRŞEHİR
SEVCAN ORHAN-MUSTAFA YILDIZDOĞAN-YETER KÖPRÜLÜ KONSERİ
SUNUCU.VATAN ŞAŞMAZ


ÇAMARDI EKSPRES SİZİN SESİNİZ


MERSİN'E BAĞLI SİLİFKE İLÇESİ'NİN ÇALTIBOZKIR KÖYÜ MÜZE VE KÜLTÜR EVİ 25 EYLÜL 2010 CUMARTESİ GÜNÜ AÇILDI, BURAYA OKUNMASI İÇİN KİTAP YOLLAMAK İSTEYENLER AŞAĞIDAKİ ADRESİ KULLANABİLİRLER;

MEHMET KARAZOR
ÇALTIBOZKIR KÖYÜ MUHTARI
MÜZE VE KÜTÜPHANESİ
SİLİFKE-MERSİN

ÇAMARDI EKSPRES DÜNYAYA AÇILAN PENCERE


www.avanostv.com İSİMLİ WEB SİTESİ'NDE YAZI VE ŞİİR YAZACAK YAZAR VE ŞAİRLER ARANIYOR, BU KONUDA HAZIRLIKLI OLANLAR AŞAĞIDAKİ BİLGİLERİ KULLANABİLİRLER.

AKIN BAYDAR

AVANOS TV

Atatürk Caddesi, No:17-3

AVANOS-NEVŞEHİR

GSM.0-538-4659782

E MAİL.avanostv@hotmail.com

WEB.www.avanostv.com


ÇAMARDI EKSPRES SİZİN SESİNİZANKARA AKYURT ŞİİR VE MÜZİK FESTİVALİ 14-19 EKİM 2010 TARİHLERİ ARASINDA YAPILACAK
İlesam, Akyurt 1. Sanat ve Müzik Etkinliklerine, Şiir Dinletisi ile katılıyor. Festivalin 3. günü akşam yapılacak etkinliğe İlesam Genel Başkanı Mehmet Nuri Parmaksız, İlesam Genel Merkez Yönetim Kurulu üyesi İlter Yeşilay, İlesam üyelerinden Cemal Safi, İsmet Bora Binatlı, Abdullah Satoğlu, Vedat Fidanboy ve Hakan Yılmaz katılacak.
25-26-27-28 KASIM 2010
4.ÇUKUROVA HALK KÜLTÜR FESTİVALİ
ADANA

FESTİVAL KOMİTESİ;
Seyhan Sosyal Kültür ve Sanat Derneği,
Denizli Mahallesi, M.Özer Caddesi, No.80, K.2 SEYHAN-ADANA
GSM.0-534-5553295
E MAİL. seyhansosyalkulturvesanatdernegi@hotmail.com


İLÇENİN TEK HABER PORTALI


SOSYAL HİZMETLER İL MÜDÜRLÜĞÜNDEN ÖNEMLİ DUYURU

MÜDÜRLÜĞÜMÜZÜN BAKIMA MUHTAÇ ÖZÜRLÜLERE VERMİŞ OLDUĞU KASIM AYI ÖZÜRLÜ EVDE BAKIM ÜCRETLERİ VE AYNİ NAKDİ YARDIM ÖDEMELERİ 13 KASIM CUMARTESİ GÜNÜ HESAPLARINA GEÇECEKTİR. BÜTÜN VATANDAŞLARIMIZIN KURBAN BAYRAMINI KUTLAR HAYIRLARA VESİLE OLMASINA DİLERİZ.
TÜM SOSYAL HİZMETLER ÇALIŞANLARI ADINA
İL MÜDÜRÜ ŞAHİN MERCAN


DUYURU
Eskimis, So1mu^,Yut>_Ini^ ve Kullanilamayacak Duruma Gelmi,s Bayraklarui Yok Edilmesi Usul
ve Esaslaruv GOsterir Yonetmelik'in 5.maddesinde "Eskimi^, solmu^, yiti1nic ve kullanilamayacak
duruma gelmi^ bayraklari elinde bulunduran gerrek veya tiizel ki^iler He resmi lcurum ve kurulu^lar bu
bayraklari ilcelerde kaymakamlga, illerde valilige, yurt di inda buyukelrcilik ve ba^konsolosluklara
teslim ederler" denildiginden,
Ilimizde bulunan gercek veya ttizel ki^iler ile resmi kurum ve kurulu^lar'da bulunan eskimi^,
solmu, , ytttlni^ ve kullanilamayacak duruma gelmi^ bayraklarin 26 Kasen 2010 tarihine kadar
Valiligimize teslim edilmesi hususunda geregini rica ederim
ALİM BARUT