3 Temmuz 2024 Çarşamba


 Niğde'de NİĞTAŞ 100 öğrenci kapasiteli anaokulu yaptıracak

Niğde Valiliği ile NİĞTAŞ arasında imzalanan ptorokolle mülkiyeti Niğde Valiliği İl Özel İdaresi'ne ait Efendibey Mahallesi'ndeki 13 dönüm arazi üzerine 100 öğrenci kapasiteli anaokulu yaptırılacak.

 Niğde Valisi Cahit Çelik, NİĞTAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Sakin Aruk ve İl Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Yaşar, Valilikte düzenlenen törenle okul binasının yapımına ilişkin prokolü imzaladı.

Protokol kapsamında 3 ay içerisinde inşaatına başlanacak okul, bir yıl içerisinde Niğde Milli Eğitim Müdürlüğüne teslim edilecek.

 Okulun adı hayırseverlerin babasının ismi verilerek Hayri Aruk Anaokulu olacak.

Vali Cahit Çelik, törende yaptığı konuşmada, hayırsever Sakin Aruk ve kardeşlerine teşekkür etti.

Çocukların eğitiminde en kritik dönemin okul öncesi eğitimi olduğunu vurgulayan Vali Çelik, "Tasarruf tedbirlerinin uygulandığı dönemde hayırseverlerin bu memleketin çocuklarının eğitimi için ellerini taşın altına koymaları çok anlamlı. Bu okulda okuyan çocuklarımız, ileride güzel yerlere gelerek ülkemize aynı şekilde hizmet edecek. Bu davranış çocuklarımıza örnek teşkil edecek ve aynı hizmeti ileride onlar da devam ettirecek. Yapılacak okulan Niğdemize, hayırlı olmasını diliyorum." ifadelerini kullandı.

 

Hayırsever Sakin Aruk da Vali Cahit Çelik'in şehrin eğitiminin gelişmesi husunda liderlik yaptığını anlattı.

 

Eğitime katkı sunmaktan duyduğu memnuniyeti ifade eden Aruk, "Bize bu fırsatı verdiği için Valimiz Cahit Çelik'e teşekkür ederim. Hem devletimiz hem de hayırsever vatandaşlarımız aracılığıyla özellikle okul öncesinde yapılan yatırımlarla, Niğde'nin çok önemli bir yere geleceğine inanıyorum." dedi.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder