15 Kasım 2023 Çarşamba


  KROS TÜRKİYE ŞAMPİYONASINDA  NİĞDE ÜNİVERSİTESİ ŞAMPİYON OLDU

27-29 Ekim 2023 tarihleri arasında Hatay ilinde gerçekleştirilen Üniversitelerarası Kros Türkiye Şampiyonası'nda Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi kadın ve Erkek Takımları TÜRKİYE ŞAMPİYONU oldu. 

   Niğde Üniversitesi  Kros Takımı Şampiyon Oldu

      Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Kros Takımı, Üniversitelerarası Ünilig Kros Şampiyonası'nda erkekler ve kadınlar takım kategorisinde şampiyon oldu.

    Hatay'da düzenlenen turnuvada şampiyon olan Erkek ve Kadın Kros Takımlarına kupalarını Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Veysel Eren ve TÜSF Başkanı Prof. Dr. Mehmet Günay takdim etti.

Rektörden Takımlara Tebrik

     Konuyla ilgili açıklama yapan Rektör Prof. Dr. Hasan Uslu “Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi olarak her alanda spora ve sporcuya destek vermeyi misyon edindik. Bu misyonumuz doğrultusunda çalışmalarımızın meyvelerini toplamak ise bizi çok mutlu ediyor. Verdiğimiz desteklerin hakkını vererek şampiyonluk derecesi alan takımlarımızı ve öğrencilerimizi kutluyor, başarılarının artarak devamını diliyorum.” dedi.

      Ferdi sıralamada Milli Sporcular Şevval Özdoğan Türkiye Şampiyonu  olurken Aleyna Tok Türkiye 3.'sü oldu. Niğde ilini ve Üniversiteyi başarıyla temsil etti.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder