19 Kasım 2023 Pazar


 Niğde'de Geleneksel Çocuk Oyunları Şenliği Düzenlendi

Niğde Kent Ormanında Geleneksel Çocuk Oyunları Şenliği düzenlendi. 

Niğde Protokolünün katıldığı Programın açılış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim YAŞAR "Saygıdeğer Katılımcılar, Sevgili Çocuklar ve Değerli Misafirler,

Bugün burada geleneksel çocuk oyunları şenliği münasebetiyle bir araya gelmiş bulunuyoruz. Geleneksel oyunlarımız, kültürel mirasımızın bir parçasıdır ve bu şenlik, bu mirası gelecek nesillere aktarmak için bir vesiledir. Çocuklarımız için gelişen teknolojinin etkileri sonucu bu tür etkinliklerin önemi daha da artmıştır. Geleneksel oyunlarımız, fiziksel aktiviteyi teşvik eder, ekip çalışması becerilerini geliştirir ve en önemlisi, çocuklarımıza eğlenceli bir öğrenme ortamı sunar. Bu şenlik sırasında, çocuklarımızın yüzlerindeki gülümsemeleri görmek, onların mutluluğunu paylaşmak ve onların birlikte vakit geçirmesini izleyeceğiz.

Bu etkinlik, çocuklarımıza unutulmaz anılar sunacak. Katılan tüm çocuklara ve ailelere, keyifli bir gün geçirmelerini dilerim. Oyunların tadını çıkarın, yeni arkadaşlar edinin ve geleneksel değerlerimizi yaşatmaya devam edelim. Etkinliğin hazırlanmasında emeği geçen mesai arkadaşlarıma ve bizlere desteklerini esirgemeyen Sayın Valimize şükranlarımı sunuyorum.  Son olarak, bu şenliği mümkün kılan tüm gönüllülere ve destekçilere teşekkür ederim. Sizler olmadan bu etkinlik gerçekleşmezdi. Hep birlikte, daha birçok başarılı şenlik düzenlemeyi dilerim. Hepinize keyifli bir gün dilerim. Teşekkür ederim."dedi. 

 19 Ortaokuldan 270 öğrencinin katıldığı etkinlikte 19 geleneksel çocuk oyunu okçuluk, çember ve tornet oyunları ile çocuklar ve katılımcılar hoşça vakit geçirdiler.  Pamuk şeker ve kumanya ikramı ile program sona erdi.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder